Large Flow G1 / 2 Diafragma Pumplifesrc Compact bujqësore 12V / 24V Diafragma Pump (Me 1/2 "Inlet External Thread / dalja)

Përshkrim i shkurtër:

Basic Info Model NO. 3205 Function Electronic Type Diaphragm Material Santoprene Performance No Leak Trademark OEM ODM Transport Package Carton Specification CE Origin China HS Code 84131100 How does the diaphragm pump work The pump is driven by an ac or dc motor At the front of the motor is a valve assembly containing two valve pump cavities. Each chamber has a diaphragm behind it, located in the lower pump housing. As the motor shaft rotates, the internal CAM behin...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Info Basic

  Numri i modelit.
  3205
  funksion
  Electronic Lloji
  diafragma Material
  Santoprene
  Performanca
  Nuk ka rrjedhje
  shenjë dalluese
  OEM ODM
  Paketa Transport
  kuti kartoni
  Specifikim
  CE
  origjinë
  Kinë
  Kodi HS
  84131100

  Si funksionon diafragma pompë

  Pompë është nxitur nga një ac ose motor DC

  Në frontin e motorit është një asamble valvul përmban dy dëmtimit të dhëmbëve pompë valvula. Çdo dhomë ka një diafragmë pas saj, të vendosura në strehim më të ulët pompë. Si rrotullohet bosht motorike, CAM brendshme prapa diafragmë shtyn diafragma përpara, dhe pastaj përsëri në një sekuencë të vazhdueshme, duke krijuar një thithje. Kur kjo thithje është formuar, lëngu kalon nëpër gji dhe hyn në prizë përmes dëmtimit të dhëmbëve të ndryshme të valvulave

  Shkalla e rrjedhjes përcaktohet nga disa faktorë, duke përfshirë numrin dhe madhësinë e dhomës pompë, CAM kompensuar, presioni operativ, dhe viskozitet fluide

  Pompa me 3206diafragma pompë përdor cilësinë e lartë të motorit magnet i përhershëm, materiale të reja, linjat e bakrit, më shumë se 30 pajisje pompë janë bërë të gjithë aksesorëve të lartë të cilësisë, art i hollë dhe pajisje të plotë të testimit, menaxhimin e standardizuar, shokët, shkalla riparim është më e ulët , mbështetje shumëvjeçare industria Faqet fabrika, cilësia e produktit është shumë i mirë, përmes certifikimit Evropian CE, RoHS certifikimit, certifikimit SGS, dhe eksportohen për në Evropë, Amerikën e Veriut dhe rajone të tjera. Mirë se vini miq nga të gjitha sferat e jetës që të konsultohen dhe të bashkëpunojnë rregullisht.
  Large Flow G1 / 2 Diafragma Pumplifesrc Compact 12V bujqësore / 24V Diafragma Pump (Me 1/2
  Large Flow G1 / 2 Diafragma Pumplifesrc Compact 12V bujqësore / 24V Diafragma Pump (Me 1/2
  Large Flow G1 / 2 Diafragma Pumplifesrc Compact 12V bujqësore / 24V Diafragma Pump (Me 1/2

  Bojin miniaturë pompë DC diafragmë kombinon avantazhet e vetë-mbushje baruti dhe pompa kimike. Kjo është bërë e materialeve të importuara korrozioni-rezistente. Ajo karakterizohet nga, mbrojtjes vetë-duke filluar termike, operacion të qëndrueshme, përtaci vazhdueshëm afatgjatë, operimin afatgjatë ngarkesës vazhdueshme, vëllimit të vogël, rrymë e vogël, presion të lartë, zhurmë të ulët dhe jetë të gjatë shërbimit. Produktet janë të dizajnit të hollë, cilësi të mirë dhe çmim të ulët, dhe kanë prona të tilla si rezistenca e naftës, rezistencë për ngrohje, acid dhe rezistencës alkali, rezistenca korrozioni dhe rezistenca kimike. Trupi Pump ndarë nga motorike, jo pjesëve mekanike, pa veshin.

  Pompë zgjuar përdorur nga makinë larëse makinë ka vet kaloni saj të presionit. Për aq kohë sa armë uji nuk llak ujë, motor uji nuk do të punojë, e cila jo vetëm që kursen ujë dhe energji elektrike, por edhe shmang humbjen e makinës.

  Kini kujdes:

  Drejtimi i prizë ujit pompë inteligjente është i ndarë në shitore djathtë dhe të majtë të ujit.
  1. Katër karakteristika:
  1. Presion të lartë: në përgjithësi deri në 10 kg (vetëm 5-6kg për produkte të ngjashme);
  2. Konsumi i vogël të energjisë: vetëm 4-5a.
  3. Gjatë shërbimit të jetës: motor jeta është më shumë se 5 vjet.
  4. Rezistenca korrozioni: diafragmë është bërë nga një shumëllojshmëri të materialeve të importuara. Ajo ka veti të rezistencës naftës, rezistencë për ngrohje, rezistenca acid dhe alkali, rezistenca korrozioni dhe rezistenca kimike.

  2. teknike të treguesit:
  Fuqia: 100 watts
  Voltage: 12 v / 24 v
  aktual: 5
  Presioni maksimal: 1.1mpa
  presion Përgjithshme: 0.8-0.9mpa
  rrjedhjen maksimale: 8L / min
  Madhësia e jashtme: 180X100X70mm distanca inspiratory është 1-3 metra, dhe ashensor është deri në 80 metra të lartë.
  III. Perdorimi:
  1. Drejtimi i shigjetës në pompë është dalja.
  2. tela nuk ka ndarë polet pozitive dhe negative.
  3. pompë mund të vendoset në çdo drejtim.

  Shënime për përdorim
  Mos zhytem në ujë.
  2. Presioni vidhos rregullim nuk mund të rregullohen sipas dëshirës. Para dorëzimit, presioni është rregulluar, të tilla si rregullim arbitrare, presion zbaticë lehtë për të rregulluar, të lehtë të dilnin tub uji.
  3. Pajisja Filter duhet të jetë i instaluar në hyrje, dhe asnjë papastërti duhet të lidhet. Përndryshe, ajo është e lehtë për të bllokuar pompë, duke rezultuar në rënie të presionit apo edhe pa ujë.

  V. gabimet e përbashkëta dhe problemeve
  1. Energjia elektrike dhe pompë nuk rrotullohen. Kontrolloni tela në anën e pasme të motorit.
  2. pompë kthehet dhe sprays, por me pak mjegull dhe më pak presion. Hapni pompë dhe kontrolloni nëse dhomë pompë është e bllokuar. Nëse kllapa motor është e lirshme, forcojë vidhos. Vini re se gji dhe dalje valvulave të nuk duhet të përmbyset.
  3. Pas një vit e gjysmë apo një vit, presioni ul dhe vëllimi spray është i vogël. Hapni pompë dhe të forcojë vidhos mbështetje motor; Të ndryshuar drejtimin e sipërme dhe të poshtme të vdesin në zgavrën, ose të ndryshojë pjatë rëndë.

  Vi. Fusha e përdorimit:
  Ajo është përdorur gjerësisht në pajisjet e përgjithshme industriale, pajisjet farmaceutike, pajisje kimike, bujqësisë (lëndinë dhe kopsht), automjetet turistike, automjete të veçanta, anije, pije, pastrim automobil, pastrim qilim, pastrim terren, pastrimit të ujit dhe trajtimit të ujit pajisjeve.
  Spërkatësit elektrike për prodhimin bujqësor gjithashtu mund të ndryshohet në Spërkatësit elektrike nga Spërkatësit presionit të dorës (për të instaluar mini pompë direkt në Spërkatësit presionit dorë, me bateri ose llambë dore).

  2. Uji përdoret për ushqim, larje, banje, WC dhe WC shtyer për automjete, anije, jahte dhe anije në përdorim.
  Ushqim dhe pije të përpunimit dhe të përpunimit të pajisjeve për të realizuar shpërndarjen e lëngshme ushqimit, shpërndarjen, mbushje, etj
  shtëpiake furnizimin me ujë. Për shembull, uji kursyer tualet, duke kursyer ujë tualet, tualet elektrike, sistem tub uji pressurization.
  V. Industria diellore.
  industria e pastrimit të ujit. Për shembull, pajisjet e pastrimit, pajisjet e trajtimit të ujit, burimet e ujit,


 • Previous:
 • Next:

 • Produkte te Lidhura